קיבוץ נחל עוז חגג השנה 60 שנה להקמתו.
קיבוץ נחל עוז הינו קיבוץ מתחדש עם אוריינטציה קהילתית-חברתית הנמצא כרגע בתנופה של צמיחה דמוגרפית וקולט לשורותיו חברים חדשים במעמד חברות מלאה.

 

הקיבוץ נוסד בשנת 1951 כהיאחזות נח"ל הראשונה "נחלאים מול עזה", שאוזרחה בשנת 1953 ע"י גרעין התנועה המאוחדת, מכאן מקור שמו.

היסטוריה

ראשיתו של קיבוץ נחל עוז, עם הקמת היאחזות הנח"ל  הראשונה, "נחלאים א' – מול עזה". שנתיים מאוחר יותר, באוקטובר 1953 אזרחו את הנקודה חברי הכשרת מעיין ברוך. היו אלה ילידי הארץ, חניכי התנועה המאוחדת מתל אביב, רחובות וקריית חיים. מקומו של היישוב נקבע בהתאם לצרכיי הביטחון של אותה תקופה, בסמוך לגבול על כביש עזה-באר שבע. בשנים הראשונות ידע הקיבוץ ימים קשים של תקריות גבול, שהשפיעו לא מעט על אורח החיים של הקיבוץ הצעיר. שדות נחל עוז נוגעים בקו הגבול עם רצועת עזה ובפרברי העיר. ארבעה מחברי נחל עוז נפלו בשדותיה במהלך פעולות אלו. בצל המתח והפעילות הביטחונית נוצרה התשתית לבניית משק חקלאי ונקבע צביונה של החברה.

מבנה דמוגרפי

כיום מונה קיבוץ נחל עוז כ-360 נפש: חברים, תושבים וילדים. מאז ועד היום הצטרפו לנחל עוז גרעינים נוספים מ"הנוער העובד" ומ"הצופים". כן קלט הקיבוץ משפחות ובודדים מהעיר, ועולים. הקיבוץ נטל חלק במאמץ לקליטת עליה וקלט משפחות במסגרת "בית ראשון במולדת" וקבוצת "נעל"ה".

תעסוקה וכלכלה

קיבוץ נחל עוז הינו קיבוץ שעיקר פרנסתו היא החקלאות. ענפי החקלאות כוללים: גידולי שדה –תפוחי אדמה, תבואות, ירקות ועוד. רפת של כ-350 חולבות, אחת מהרפתות המובילות בארץ בתנובת החלב, לול המייצר 700 טון בשר פטימים בשנה.

חברה וקהילה

מערכת החינוך פתוחה כל ימות השנה פרט לשבתות וחגים, והחינוך מושתת על חינוך קיבוצי, איכותי וערכי עם דגש על צרכיו של הילד, כבודו וייחודו, ובמקביל על פיתוח יכולתו החברתית, תקשורת, פתרון בעיות, עצמאות ויוזמה.

אנו חוגגים את חגי ישראל בצוותא לטובת חיי חברה ותרבות עשירים ומגוונים.

 

להתקשרות: מזכירות 08-6805211

לכניסה לאתר הקיבוץ לחץ כאן www.nahaloz.org.il

 

נחל עוז

נחל עוז 1