שותפות שער הנגב סן דייגו (Partnership-2-Gether)

טבלת אנשי קשר - שותפות שער הנגב סן דייגו
שם תפקיד טלפון נייד מייל
גילי סייג מתאמת משלחות תאטרון הברווז חוגי ידיעת הארץ 077-9802278 054-4917119 [email protected]
שחר בלקין יו"ר ועדת היגוי 052-5000302 [email protected]

For engllish view press here

שותפות ביחד היא רשת הקהילות השותפות של הסוכנות היהודית המחברת ויוצרת קשרים חברתיים וארוכי טווח בין קהילות יהודיות בארץ ובעולם בדגש על זהות יהודית ועשייה משותפות.

התכנית מקשרת  450 קהילות יהודיות בכל העולם באמצעות 45 שותפויות ו- 10,000 מתנדבים משני עברי האוקיינוס.

מדי שנה, מתנדבי התכנית עוסקים בנושאים בעלי חשיבות בעולם היהודי ויוצרים הפריה ותרומה הדדית בעיקר בתחומי הקהילה וחינוך ומספקים קרקע פורייה לפיתוח כלכלי וחברתי.

מידע כללי

קהילת שער הנגב והפדרציה היהודית בסן דייגו מקיימות קשרים של קהילות תאומות משנת 1998. התוכנית PARTNERSHIP2GETHER  מחברת בין הקהילות ויוצרת עשייה בתוך הקהילה שלנו כאן בשער הנגב, בתוך הקהילה היהודית בסן דייגו וכמובן בשיתוף בין הקהילות.

השותפות יצרה פרויקטים כמו:

  • מזנקים ביחד אשר מאפשרת המראה קלה יותר ליזמים באזור ובימים אלה מגויס המחזור השני היוצא לדרך.  קורס ייחודי בן 4 חודשים המסייע לעסקים ויזמים בתחילת דרכם בייעוץ אישי, בבניית תוכנית עסקית, בפנייה למשקיעים ועוד. הקורס תחת ניצוחה של נוגה גולסט – היחידה לעסקים קטנים ויזמויות בשער הנגב.

      

  • קולנוער: עבודה בפסיכודרמה בטיפול בטראומה בניצוחה של עמותת להב ומרכז החוסן. הפרויקט התקיים בנחל עוז בשנת 2012-2013 ובימים אלה מתחיל פרויקט חדש בכפר עזה. לפרויקט תוצר של סרט קצר פרי יצירתם של משתתפיו.https://www.youtube.com/watch?v=NSR2MMDRdH0  

 

  • גשר קולנועי: שליחת סרטים שנעשו באזור לפסטיבל הקולנוע בסן דייגו. מטרת הפרויקט הינה ליצור שיח ודיאלוג סביב נושא הבית והמקום בו אנו גרים. במסגרת פרויקט זה נשלח השנה סרטה של רונית איפרגן "חיים על הגבול".https://www.youtube.com/watch?v=lH2skrTQSb4

 

  • בית ספר תאום: בית הספר בשער הנגב מקיים קשרים אמיצים עם בתי ספר שונים בסן דייגו. כחלק מהקשרים האמיצים שנוצרו אורנה וולף מחנכת כיתה ד' מקיימת קשר עם כיתה מקבילה בסן דייגו מבית הספר (JEWISH ACADEMY). הקשר מתקיים באמצעות שליחת ברכות לחגים, כאשר ילדינו מתרגלים כך את האנגלית שלהם וכדומה.

 

  • משלחת מדריכי נוער: זו שנה שנייה שמדריכי הנוער בישובים מתחילים את ההכנות למשימת הדרכה שונה: הדרכה בשני מחנות ילדים של תנועות הנוער בסן דייגו. במהלך חודש יוני יצאו 13 מדריכי נוער שמדריכים שנה שנייה או שלישית בישובים לשלושה שבועות לחוויה של פעם בחיים ויעניקו את הידע שצברו בשנות ההדרכה בארץ לילדים בסן דייגו תוך חיזוק בסיס הערכים המשותף כמו זהות יהודית, ישראל, דיאלוג ועוד.

כתבות:

כתבות קודמות: