עמותת המרכז לשירות פסיכולוגי

המרכז לשרות פסיכולוגי בקמפוס מכללת ספיר הינו מוסד המשרת אוכלוסיה רחבה בצפון הנגב והנגב המערבי.  
ראשיתו באמצע שנות השישים ובמרוצת השנים סיגל לעצמו גישה קהילתית ורב מקצועית. 

 

 

ארנית רוזנבלט , מנכ

ארנית רוזנבלט , מנכ"לית המרכז לשירות פסיכולוגי (ע.ר)

טלפון            077-9802704
פקס             077-9802752

 
 

 

במרכז פועלות שלוש יחידות מקצועיות : 

 

1. היחידה הקלינית לפסיכותרפיה

 

עינת רדאי  מנהלת היחידה הקלינית    עינת רדאי - מנהלת היחידה הקלינית

היחידה לפסיכולוגיה קלינית כוללת מגוון רחב של טיפולים ושל גישות לטיפול נפשי בכל טווח הגילאים :

  • טיפולים ארוכי טווחים וטיפולים ממוקדים קצרי טווח (פרטני, זוגי, משפחתי)
  • טיפולים נפשיים לנפגעי טראומה במרכזי החוסן של העיר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב 
  • שירות פסיכולוגי לסטודנטים של מכללת ספיר
  • טיפול בנפגעי תקיפה מינית
  • הפעלת מוקד הארצי "מענים" לסיוע למשפחות המפונות מחבל עזה וצפון השומרון.

 

2. היחידה לפסיכולוגיה חינוכית (שפ"ח)

 

חיים פליישמן     חיים פליישמן - מנהל היחידה לפסיכולוגיה חינוכית (שפ"ח)

השירות הפסיכולוגי החינוכי מהווה יחידה המופקדת על ליווי הילד, משפחתו ומערכות החינוך בהן הוא פועל לאורך מסלול חייו מגיל לידה עד גיל 18, על מנת לקדם את התפתחותו התקינה ואת מימוש יכולותיו , תוך מתן דגש על התפתחותו הרגשית והחברתית.

בהתבסס על גישה מערכתית –קהילתית שפ"ח שער הנגב מעורב בעשייה ביישובים ובמוסדות המועצה לקידום צמיחה ולהתמודדות עם מצבי משבר וחירום. 

 

3. .היחידה להתפתחות הילד

 

  נועה צחר - מנהלת היחידה להתפתחות הילד   נועה צחר - מנהלת היחידה להתפתחות הילד

היחידה כוללת צוות רב תחומי– קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה לטיפול בילדים, פעוטות ותינוקות.

 

4. חממת מחקר ופיתוח יישומי שער הנגב

ניתוח האתגרים העומדים בפני מועצה אזורית שער הנגב, במציאות משותפת תחת איום מתמשך מעלה כי במשך 18 שנים המועצה על מוסדותיה ושרותיה מתנהלת תחת איום מתמשך. חלק ניכר מנותני השירותים, אנשי מקצועות החינוך, טיפול ורווחה, חיים יחד עם לקוחותיהם ב'מציאות משותפת'. במהלך שנים אלה נצבר ידע נרחב בקרב אנשי המקצוע, המשגה תיאורטית, כתיבה ועריכה מסודרת של ידע זה יאפשר לאנשי המקצוע מהדיסציפלינות השונות להכיר בערכו ולהנגישו לקהילות המקצועיות הרלוונטיות.          

החממה שואפת להיות מרכז אזורי למחקר, פיתוח והכשרה, מבוסס על  מחקר ממוקד בפרקטיקה (Practice Oriented Research) הינו מוסד מועצתי המנוהל מקצועית על ידי השפ"ח בשיתוף צוות מוביל רב מקצועי (חינוך, רווחה, בריאות הנפש) ומהווה פלטפורמה לשיתופי פעולה בין האקדמיה ל'שטח' בתחום החינוך, הרווחה ובריאות הנפש. בנוסף החממה מאמצת את מודל "רשת חוקרים ואנשי מקצוע" (Practice Research Network) לפיו אנשי אקדמיה (סטודנטים מסטרנטים, דוקטורנטים ופוסט דוקטורנטים)  שמשלבים עבודה 'בשטח' (הכשרה מעשית, פרקטיקום והתמחות) המודרכים ע"י מדריכים בשטח  ו'אנשי שטח' המשלבים בעבודתם מחקר ופיתוח (במסגרת עבודה סמנריונית, תיזה, דוקטורט ומאמרים) ומלווים ע"י אנשי האקדמיה. בשאיפה למסד רשת שותפויות בין אקדמה והשטח. כל זאת במטרה להכשיר דור חדש של אנשי מקצוע מובילים בעלי זהות המורכבת מהיותם אנשי מקצוע והן אנשי מחקר. החקירה השיטתית והמשגת הידע הייחודי שנצבר בקרב אנשי המקצוע במרחב הנגב המערבי יהיה בסיס לפיתוח תוכניות הכשרה בעבור אנשי המקצוע של העוטף. ממצאי המחקר ותוכניות ההכשרה משרתים את אנשי המקצוע בחינוך, רווחה ובריאות הנפש בפיתוח פרקטיקות מקצועיות ובבניית תוכניות התערבות במרחב הקליני, במערכות החינוך ובקהילות של העוטף. תוכניות שפותחו מיושמות ומלוות במחקר במרחבי הנגב המערבי. כגון, תוכנית תוכניות העבודה בחירום ותחת איום מתמשך המבוססות על שפת המנטליזציה. ממצאי המחקרים אודות התוכניות שפותחו יהיו בסיס להכשרה של אנשי מקצוע מרחבי הארץ המגיעים ללמוד מניסיון החממה. לבסוף ממצאי המחקרים יוצגו בימי עיון וכנסים בישראל ובחו"ל.

למעבר לאתר המרכז לשירות פסיכולגי - לחץ כאן 

למעבר לדף הפייסבוק של המרכז לשירות הפסיכולוגי - לחץ כאן