מרכז מדעים חדשני של שער הנגב בהשקעה גדולה ובמימון משרד המדע .
מרכז המדעים מופעל על ידי המתנ"ס בשיתוף פעולה עם בתי הספר היסודי, חט"ב והתיכון.
כמרכז מדע וחדשנות, הממוקם במרכז קריית החינוך של שער הנגב, ישמש מעטפת חינוכית בלתי פורמאלית בתחומי המדעים והחלל עבור הילדות והילדים, הנערות והנערים במועצה. 
המרכז קם על מנת לתת לילדים ולבני הנוער של המועצה את מרחב האפשרויות לפיתוח הפוטנציאל האישי, ולפתוח בפניהם הזדמנויות לפתח סקרנות, חשיבה מדעית, לוגית ויצירתית, ולגלות פלא מהקשרים המורכבים בין מדע טכנולוגיה והנדסה. בנוסף, מציע המרכז רמה גבוהה של תוכן לימודי. 
עיצוב המרכז, ומיקומו (במבנה מיל"ה ובית מלאכה) יזמנו מפגש של ילדי הקהילה עם המילה האחרונה בתחום הטכנולוגיה, המדעים והחלל. 
במרכז מדע נקיים חוגים ייחודים לתלמידים מצטיינים ומחוננים.
הדגש בהוראה ובלמידה הוא על הקניית ידע ומיומנויות למידה הכוללות שיטות וכלים לרכישה עצמאית של ידע. הלמידה תעשה בסביבה טכנולוגית עשירה ומאתגרת. בנוסף, באמצעות אתר האינטרנט יינתנו משימות העשרה ואתגר אותם יוכלו לבצע התלמידים בבית ולשתף את שאר בני המשפחה בתכני הלימוד. הקורסים מועברים ע"י מורים ומדריכים אקדמאיים. קבוצות הלימוד קטנות ובהן ניתן יחס אישי לכל לומד.
אופן איתור התלמידים:
1.    רשימות של תלמידים מצטיינים מבתי הספר וגני הילדים, שנשלחו למרכז מדע על ידי צוות 
    בית הספר בהם לומד/ת התלמיד/ה.
2.    רשימות של תלמידים מחוננים שנשלחו למועצה ע"י משרד החינוך, המחלקה למחוננים.
מה נציע לקהל המגיע למרכז המדע?
-    מעבדת המצאות, מעבדת מחשב מתקדמת, במרחבים מעוררי סקרנות ויצירה. 
-    חוגים ופעילויות בתחום המדע והטכנולוגיה, אסטרונומיה, מדפסות תלת מימד, מציאות 
    מדומה, תחרויות רובוטיקה, ימי שיא להורים וילדים, סיורים לימודיים ... וזו רק ההתחלה.
-    בחזון שלנו אנחנו רואים ילדים וילדות סקרנים, חוקרים את העולם, ומצטרפים לקהילת 
    המדע והטכנולוגיה במרכז חדשני ומתחדש.  
-    שותפים להפעלתו: משרד המדע, מ.א שער הנגב והמתנ"ס.
המרכז בתוך הקהילה
מרכז המדע פועל כחלק ממארג חינוכי במועצה תוך שיתוף הפעולה עם בתי הספר, הגנים ומערכות החינוך הבלתי פורמליות. שיתוף הפעולה מהווה בסיס לתוכנית העבודה של מרכז מדע. 
ביחד עם הצוותים השונים נקבע את היעדים והתכנים המוצעים במרכז מדע, על מנת לתת לתלמידים מענה נכון ומותאם לצרכיהם. שיתוף הפעולה יבוא לידי ביטוי בשימוש מושכל במרכז מדע גם בשעות פעילות בית הספר, בהצגת תוצרים וימי שיא בשעות הפעילות של מוסדות החינוך השונות, בבניית תוכניות העשרה ייחודיות לפי צרכים העולים מהשטח בכל זמן נתון. 
בנוסף יתקיימו במרכז מדע חוגים ופעילויות לילדים וילדות בעלי צרכים מיוחדים משער הנגב. הפעילויות עתידות להתגבש תוך מיפוי הצרכים העולה מהשטח ובשיתוף פעולה מלא עם הגורמים המלווים את האוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים במועצה (הקב"סית, המרכז ההידרותרפי, מחלקות החינוך והרווחה). 
מרכז מדע פתוח לכל ילד וילדה סקרנים, אוהבי טבע וחקר על מנת לספק מענה לכישרונות מדעיים וטכנולוגיים ולטפח דור חדש של ממציאים ומדענים בישראל, בעלי יכולת הובלה וחוש אחריות חברתי. המרכז יהווה מקום ללמידה מתוך עשייה מדעית (by doing) ומקום מפגש חברתי ומשמעותי לילדות וילדים, כאשר הדגש הוא על חווית הלמידה כחוויה חברתית מעשירה, הפותחת דלת לעולמות חדשים של דימיון סקרנות וחקר. 
 

ברטוב מאור
מנהל מרכז מדע וחדשנות
0528740172
054-2160447