ד.נ. חוף אשקלון 78100 | הוספה למועדפים הוספה למועדפים 
לוגו - מ.א. שער הנגב
 

מדרום תיפתח הטובה?

יזהר בן ששון (בן אור הנר, שחי בראש הנקרה) מוביל יחד עם יואל מרשק את היוזמה האזרחית לפיזור פליטים ברחבי המדינה ולשחרור הלחץ החברתי כלכלי מדרום תל אביב. השבוע נעניתי מייד לבקשתו של יזהר לבחון בישובי שער הנגב את האפשרות לאתר מגורים ועבודה לכתבה המלאה>>> 

 

 
ניהול המועצה >>  אודות


 
תעודת זהות 

מועצה אזורית

לשלטון המקומי במרחב הכפרי מאפיינים ייחודיים והבולט בהם הוא המבנה השלטוני הדו-רובדי: הרובד העליון הוא המועצה האזורית, שבתחום שיפוטה מצויים מספר יישובים, והרובד התחתון הוא הוועד המקומי של היישוב. מליאת המועצה האזורית מורכבת מנציגי יישובים, שנבחרים לתפקיד ע"י היישובים עצמם, ומראש מועצה שנבחר באופן אישי ע"י התושבים. סמכויות המועצה האזורית קבועות בסעיף 63 לצו המועצות האזוריות ובחוקים אחרים.

ביישובים שיתופיים, לפי הגדרתם (קיבוץ, קבוצה ומושב שיתופי) מי שמכהן כחבר ועד ההנהלה של האגודה השיתופית של היישוב, מכהן גם כחבר הועד המקומי שלו (ללא בחירות נוספות). זהו עקרון "זהות הועדים". הועד המקומי הוא שלוחה של המועצה האזורית, זרוע משלימה של הפעילות המוניציפלית של המועצה האזורית ביישוב.

המועצה האזורית שער הנגב

שטחה של המועצה האזורית "שער הנגב" 180.000 דונם ובה עשרה קיבוצים - אור הנר, ארז, ברור חיל, גבים, דורות, כפר עזה, מפלסים, נחל עוז, ניר עם ורוחמה, מושב אחד - יכיני, חווה משפחתית - שקמים, כפר סטודנטים עולים - איבים וקמפוס ספיר לחינוך וקהילה.

באזור פועלת קהילה כפרית תוססת (כ-6000 תושבים), קהילה בעלת פסיפס אנושי מרתק המורכב מדור המייסדים, מצעירים הממשיכים את מורשת ההתיישבות של דור המייסדים, ומיזוג של עולים חדשים מכל קצווי תבל. המועצה מקיימת קשרים הדוקים עם קהילות יהודיות בארצות הברית, דרום אמריקה ואירופה, אשר מעורבות בפרוייקטים רבים בתחומי העלייה, הקהילה והחינוך.

מגוון השירותים לתושבים כולל שירותים הניתנים לתושב הבודד וכאלה הניתנים, במרוכז, דרך הועד המקומי או מחלקות המועצה.

[חזרה לראש העמוד] [הדפס]
|מפת אתר|ניהול אתר|
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2018 (c)